Influenssi


My influence
[9720]

Mitenkähän tämä lasketaan? Etuliiteellä www saan skrubun tulokseksi vain 1626,3 kun taas ilman saan melkein kuusi kertaa paremman tuloksen. Joka kuitenkin on vain murto-osa esimerkiksi Slashdotin yli kolmesta ja puolesta miljoonasta vaikutuspisteestä.

Heh… tuollahan voi muuten tutkia muitakin kuin blogeja. MTV3:lla on hiukan yli 206000 ja Hesarilla on melkein 230000 pistettä.

(via)

Päivitys (noin 2 tuntia myöhemmin): pisteet nousevat kuin nettifirmojen osakkeet ennen kuplan puhkeamista. Nyt jo 10590!

Published

9 comments

  1. Ja det lönar sig naturligtvis att hangarounda och kommentera i populära och aktiva (samt vackra) bloggar, så som t.ex. skrubu.

  2. Varo, ettei käy kuin purkan kanssa. Siis jos se kupla puhkeaa. Ja leviää pitkin naamaa ja jää tukkaan kiinni.

  3. Joo. Varon. Olen yhden kuplan puhkeamisen jo kokenut. En usko että tästä tulee vastaavaa.

  4. Yltääkö pnin tukka naamalle? Ei kai. Se on jotain muuta karvaa.

  5. Kaava laskutoimituksen takaa löytyy siitä lasketun influenssinumeron alta.

    [(blog+posts+web links) + (bloglines subs * 2)] * 1+(Pagerank/10)

Comments are closed.