Viikkovitonen 32 -06

pni • 7.8 2006, 12.00

ihan käsiViime Viikkovitosen ennennäkemättömän heikon suosion (note to self: älä pakota ihmisiä ajattelemaan) jälkeen palaamme, ainakin hetkeksi, hiukan normaalimpaan materiaaliin: leffat. Marmai kertoo että on tulossa ennätyksellinen elokuvavuosi. Mutta vaikka rahaa kulutetaankiin hittileffoihin ei ne aina ole hyviä. Toisaalta, joskus pitää katsoa skeidaa, jotta laatu tuntuu vielä laadukkaammalta. Se on kurjuuden maksimointia. Vai mitä?

  1. Mistä tunnistaa hyvän elokuvan?
  2. Mikä on viimeisin hyvä elokuva jonka näit?
  3. Mistä tunnistaa huonon elokuvan?
  4. Mikä on viimeisin huono elokuva jonka näit?
  5. Lähitulevaisuuden leffasuunnitelmia? Mikä elokuva pitäisi käydä katsomassa?

Voit vaikuttaa Viikkovitoseen lähettämällä kysymysvinkkejä tai esimerkiksi julkaistavia kuvia vitosista (150×150px: jpg, gif, png — ei animaatiota) osoitteeseen vitosvinkki (ättä) skrubu. Net.

Päivitys: Omat vastukseni kantaa Llama.


RSS 2.0 flöde av synpunkterna till detta inlägg. Du kan lämna en kommentar, eller pinga från ding egen sajt.





3 synpunkter

Länkar från andra sajter

  1. basseblog » Veckofemman 32 -06
  2. Passi
  3. Charn BloG » Arkisto » Leffavitonen 32 -06


Vad tycker du?


Följande formatering är tillåten: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Prenumerera på RSS 2.0 för inläggen och/eller kommentarerna.

Skrubu.net: Some rights reserved