Vitonen 40/07

pni • 1.10 2007, 12.00

vitonen seiska ja vitonenViestin kiteyttäminen ei ole asia jonka moni osaa. Usein turvaudutaan liialliseen selittelyyn ja sanahelinään. Siksipä Vitosessa tänään: lyhyt kuvaus itsestä. Ja jotta tehtävästä tulisi mukavan haastava, on kuvauksen muoto haiku (tehtävää helpottamaan Teppo Pihlajamäen Haikueditori). Siispä:

  • Kuvaile itseäsi haikumuodossa.

Voit vaikuttaa Vitoseen lähettämällä kysymysvinkkejä tai esimerkiksi julkaistavia kuvia vitosista (150 x 150 px: jpg, gif, png — ei animaatiota) osoitteeseen vitosvinkki (ättä) skrubu. Net. Vitonen myös RSS -syötteenä.


RSS 2.0 flöde av synpunkterna till detta inlägg. Du kan lämna en kommentar, eller pinga från ding egen sajt.


View blog reactions




4 synpunkter


mytypossa parikin, kolmatta ootellaan


Länkar från andra sajter

  1. /dev/nikc/blog: Nikke 5-7-5
  2. Charn BloG » Arkisto » Haikuvitonen 40/07


Vad tycker du?


Följande formatering är tillåten: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Prenumerera på RSS 2.0 för inläggen och/eller kommentarerna.

Skrubu.net: Some rights reserved