Dagens ros

jkk • 15.9 2008, 21.21

På något sätt ville jag surfa på något slumpmässigt positivt idag. Sökte någon slags svensk version av positiivarit. Sökte efter uppmuntran på den stora sökmaskinen och fann www.dagensros.nu. Och, ja, vad ska man nu säga om det som mötte mig. Visste inte om jag skulle skratta eller gråta: En sajt som säger sig vilja sprida godhet och glädje, den är förstås helt sönderbombad av spam-kommentarer.
Jag valde att skratta. Det är helt enkelt så sjukt roligt att sitta och läsa kommentarerna/orden som kommer på första sidan på denna underbara sajt. Rekommenderar.


RSS 2.0 flöde av synpunkterna till detta inlägg. Du kan lämna en kommentar, eller pinga från ding egen sajt.


View blog reactions





Vad tycker du?


Följande formatering är tillåten: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Prenumerera på RSS 2.0 för inläggen och/eller kommentarerna.

Skrubu.net: Some rights reserved